25 Ιαν 2012

Σημαντική νίκη για το Τρίκορφο. Κέρδισε την Πλαγιά 1-0

Καταιγιστικό το Τρίκορφο που στο πρώτο δεκάλεπτο δημιούργησε πέντε κλασικές ευκαιρίες αλλά σε καμία περίπτωση δεν ευτύχησε να πετύχει κάποιο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 44’ με τον Περιστέρι να πιάνει αέρα και στην συνέχεια να σώζει ο Φλωρόπουλος. Οι φιλοξενούμενοι για δέκα λεπτά πίεσαν την ομάδα του Τρικόρφου αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Όμως ο γόρδιος δεσμός λύθηκε με κεφαλιά του Κάκκου στο 58’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Φλέγγα Ι. ο Γούλας παίρνει την πρώτη κεφαλιά η μπάλα πηγαίνει στο Κάκκο ο οποίος την στέλνει στα δίκτυα. Στην συνέχεια το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες και την Πλαγιά στο 78’ να χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Μωραΐτη Β. που μπήκε στην περιοχή σούταρε και η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων στο γάμα του Φλωρόπουλου.
Με την νίκη αυτή το Τρίκορφο παίρνει σημαντική διαφορά από την Πλαγιά αλλά ελπίζει στην αποφυγή των αγώνων μπαράζ.
Το φιλμ του αγώνα:
2’ Κάθετη πάσα Φλέγγα Ι. η μπάλα περνάει από πολλά πόδια αλλά κανείς δεν ακολούθησε την πορεία της μπάλας.
5’ Δεδότσης πάσα σε Φλέγγα αφήνει ο Φλέγγας στο Πετράκη σουτ εντυπωσιακά ο Καταγής.
7’ Ασιστ Μυτιλίνη σε Πετράκη σουτ από κοντινή απόσταση με τα πόδια ο τερματοφύλακας.
8’ Κάθετη Πετράκη σε Φλέγγα Ι. τετ α τετ με τα πόδια ο εξαιρετικός Καταγής.
9’ Κάθετη Δεδότση σε Φλέγγα Ι. με τα πόδια ο τερματοφύλακας.
26’ Βαθιά μπαλιά η μπάλα στο Πετράκη ατομική προσπάθεια Φλέγγα σουτ στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.
32’ Ένα δυο Δεδότση Φλέγγα Ι. σουτ από το Φλέγγα από την μικρή περιοχή η μπάλα πολύ άουτ.
44’ Μωραϊτης Β. πάσα σε Περιστέρη πιάνει αέρα και σώζει ο Φλωρόπουλος
54’ Λάθος διώξιμο Τριώτη η μπάλα στον Σταμουλάκη σουτ η μπάλα άουτ.
58’ Γκοολ Φάουλ Φλέγγα Ι. πρώτη κεφαλιά Γούλα δεύτερη Κάκου η μπάλα στα δίκτυα.
59’ Εκτος θέσης ο Καταγής ωραίο σουτ λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή και πλάγια ο Δεδότσης πιάνει ένα ωραίο σουτ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
72’ Σουτ Μωραΐτη Β. από την γραμμή της μεγάλης περιοχής η μπάλα λίγο άουτ.
78’ Λάθος Τριώτης η μπάλα στο Μοραΐτη Β. σουτ η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων στο γάμα του Φλωρόπουλου.
81’ Σταμουλάκης πάσα στο Μωραΐτη Β. σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

Τρίκορφο: Φλωρόπουλος, Μυτιλήνης, Φλέγγας Β., Θανασιός, Τριώτης(85’Μυλωνάς) , Κάκκος, Δεδότσης, Κρεμμύδας (45' Γούλας), Φλέγγας Ι. (65’Φλέγγας Χ.), Πετράκης, Γιαβρούτας Αν.
Πλαγιά: Καταγής, Κοκόλης, Βερύκιος, Κατσαβρίας, Παξινός, Καούρας(62’ Κοκόλης), Περιστέρης, Μωραΐτης Β., Σταμουλάκης, Μωραΐτης Ι.,Μπουρδάρας( 62’ Λιάλιος).