25 Ιαν 2012

Συνεχίζει την καλή πορεία ο ΠΑΣ Ναυπάκτου

Συνέχεια της καλής του πορείας στο φετινό πρωτάθλημα, ο ΠΑΣ Ναυπάκτου πέτυχε ακόμα μια νίκη με αντίπαλο τον Ιόνιο Κέρκυρας στο Κλειστό Γυμναστήριο του Αντιρρίου και έπιασε στην βαθμολογία την ομάδα της Νικόπολης στην 4η θέση. Η ομάδα του Γιώργου Σταθάτου ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με δεκατέσσερις πόντους διαφορά με την λήξη της πρώτης περιόδου 29-15. Κακό το δεύτερο δεκάλεπτο για τους γηπεδούχους που έδωσαν την δυνατότητα στους παίκτες του Ιόνιου να μειώσουν την διαφορά με την λήξη του ημιχρόνου στους πέντε πόντους 40-35.. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο ΠΑΣ μπήκε αποφασισμένος να καθαρίσει το παιχνίδι και να προηγηθεί με δεκατέσσερις πόντους ,με σκορ 72-58 με την συμπλήρωση των τριάντα λεπτών . Τυπική διαδικασία το τελευταίο δεκάλεπτο με τον προπονητή του ΠΑΣ να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του και τον Ιόνιο να αγωνίζεται στα τελευταία τέσσερα λεπτά με 4 παίκτες. Τελικό σκορ 85-70 για τους γηπεδούχους.

Δεκάλεπτα: Α:29-15 Β:11-20 Γ:32-23 Δ: 13-12

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ: (Σταθάτος): Κουτσογιάννης 18(3), Αμπλάς 18 (1), Θεοδώρου , Κόκλας 10, Κυρίτσης , Ζησιμόπουλος 18 (4), Κοκκινίδης 6 , Σταθάτος Π , Κακούσης 3 (1) , Μαυρέλης 7, Καλιαμπάκος 3, Τσιλιγιάννης 2 .

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα του ΠΑΣ είναι το Σάββατο 28/1/12 στις 17:00 στον Αστακό με αντίπαλο τον τοπικό Αίολο.