19 Φεβ 2012

Επεσε κατηγορία το Ξηροπήγαδο

AO ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 0-3

Η Ομαδα του Αθλητικου Ομίλου Ξηροπηγαδου φιλοξένησε σήμερα την ομάδα του Αστέρα Μεσολογγίου και ήθελε την νίκη που θα της διατηρούσε της ελπίδες παραμονής . Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ξηροπηγαδου ειχε της ευκαιρίες αλλά το Γκολ δεν έμπαινε με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 0-0 . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ξηροπηγαδου έπεσε ο καλός ρυθμός της , ανέβηκε το Μεσολογγι και άνοιξε το σκορ στο 75 με κεφαλιά του Φουντα μεσα από την περιοχή και διπλασίασε τα τέρματα με των Καρετσο στο 85 με εκτέλεση φάουλ στο δεξί
<< Γ >> του Οικονομου παρά την υπερπροσπάθεια που έκανε να αποσοβήσει το γκολ . Το τελικο 0-3 ήρθε με την βοήθεια του κ. Αυλωνιτη αφού ο παίχτης ο οποίος παίρνει την μπάλα και μπαίνει μέσα στην περιοχή είναι σε προφανή θέση οφσάιντ και η πάσα που δίνει στον σκόρερ Καλυβα που είναι και αυτός σε θέση οφσάιντ δεν καταλογίζεται .

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

AO  ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ : Οικονομου , Νικοπουλος , Ραυτοπουλος , Καλπακιωρης , Ευκαρπιδης , Παναγιωτοπουλος Χ , Κρινης , Αδαμοπουλος , Χαντζαρας ,  Καραγιαννης , Πετσινης .

Αναπληρωματικοι : Βεργος , Αντωνιαδης Α , Θωμοπουλος , Αντωνιαδης , Σταμουτσος , Μυρτο .

Αστερας Μεσολογγιου : Σταματιου , Καρετσος Ι , Τσαλοφουντας ,Σακκαρελης ,Χαντζανος , Τσιγαριδας , Καλυβας , Καρετσος , Καρακωστας , Φουντας , Καλυβας .

Αναπληρωματικοί : Γαντζουδης , Σταματης , Σταθης , Τσαποκου, Στεργιου , Φρυσουνης .

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

3΄ Σεντρα Χαντζαρα σουτ Κρινη απεκρουσε ο τερματοφυλακας .

13΄Σουτ Καραγιαννη ασθενης απεκρουση Σταματιου θα απομακρυνει ο αμυντικος πριν περασει την γραμμη

16΄ Σουτ του Καλυβα αουτ .

30 ΄ Απεκρουση Οικονομου σε σουτ του Τσαλαφουντα .

34 ΄ Σουτ του Τσιγαριδα επεμβαση του Οικονομου .

44΄ Σουτ Κρινη από πασα του Αδαμοπουλου αουτ .

63 ΄ Σεντρα σουτ του Τσιγαριδα εδιωξε με γροθιες ο Οικονομου .

75’ ΓΚΟΛ 0-1 Γεμισμα του Καριτσου Κεφαλια του Φουντα στα δυχτια .

84 ΄ ΓΚΟΛ 0-2 Εκτελεση φαουλ του Καρετσου στο δεξι << Γ >> του Οικονομου που με υπερπροσπάθεια δεν μπόρεσε να διώξει .

90 + ΓΚΟΛ 0-3 Από προφανή θεση οφσαιντ θα πάρει την πάσα από των Γαντζουδη θα βγει τετατετ ο Φουντας θα σπάσει την μπάλα στον Καλυβα και αυτός θα την στήλη στα δίχτυα