22 Φεβ 2012

''Ροπαλιά'' στον Ηρακλή από την Α.Ε. Τρικόρφου

Εξαιρετική εμφάνιση και μεγάλη νίκη (0-3) πέτυχε η Α.Ε. Τρικόρφου στο Αστακό με αντίπαλο τον Ηρακλή. Στο 24’  μετά από κόρνερ του Ι. Φλέγγα ο Κάκκος με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα 0-1. Στο 43’ εκτέλεση φάουλ του Γ. Φλέγγα,  ο τερματοφύλακας απέκρουσε ο Κάκκος πήρε το ριμπάουντ και πέτυχε το δεύτερο γκολ  για το Τρίκορφο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τρικόρφου κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο,  διαχειρίστηκε  το παιχνίδι έξυπνα εκμεταλλευόμενη τα κενά στην άμυνα του Ηρακλή που προσπαθούσε να επιτεθεί δημιούργησε πολλές φάσεις. Στο 73’ μετά από ασίστ του Πετράκη στον Δεδότση ο δεύτερος διαμόρφωσε το τελικό 0-3.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ - Α.Ε.ΤΡΙΚΟΡΦΟ 0-3
Το φιλμ του αγώνα:
5’ Σουτ από τον Κοντοζήση ύστερα από λάθος εκτίμηση από τους αμυντικούς η μπάλα στρώθηκε στον Κοντοζήση σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
17΄Δυνατό σουτ Δεδότση μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα στο δοκάρι.
22’Καλοχτυπημένο φάουλ από τον Γ. Φλέγγα κεφαλιά Γ. Κάκκου μόνος του από την γωνία της μικρής περιοχής λίγο άουτ.
24’Γκοολ εκτέλεση κόρνερ από Ι. Φλέγγα καρφωτή κεφαλιά Κάκκου η μπάλα στα δίκτυα 0-1
43’Γκοολ δυνατή  εκτέλεση φάουλ Γ. Φλέγγα  απέκρουσε ασθενώς  ο τερματοφύλακας ο Κάκκος παίρνει το ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στα δίκτυα 0-2
55’ Τετ α τετ Δεδότση σουτ η μπάλα έγλειψε το δεξί κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ.
57’ Τετ α τετ Φλέγγα Ι. απόκρουση με τα πόδια του τερματοφύλακα.
58’Σέντρα Γιαβρούτα κεφαλιά Δεδότση άουτ .
63’ Σουτ Πετράκη απόκρουση τερματοφύλακα.
73’ Γκοολ Ασιστ Πετράκη στον Δεδότση πλασάρει και κάνει το 0-3.
78’΄Δεύτερη κίτρινη Κυρίτσης Γρ.
78’ Ο Κοντοζήσης  κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης

Α.Ε.Τρικόρφου (Π. Δανιήλ): Φλωρόπουλος, Κυρίτσης Γ., Κυρίτσης Γρ. ,Θανασιός, Φλέγγας γ., Κάκκος Γ., Γιαβρούτας Αν., Φλέγγας Β., Φλέγγας Ι., Πετράκης (85’ Φλέγγας Χρ.)