22 Φεβ 2012

Σπουδαία νίκη ο Γ.Ο.Μεσολογγίου

(Bλάχος Κ)
Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Γ.Ο.Μ. στο Ενωσιακό γήπεδο Θ.Πασσιόπουλος,επι του μαχητικού Αμβρακικού με 2-0.

Το παιχνίδι εγινε κάτω απο ασχημες καιρικές συνθήκες [αέρας,βροχή], και αξίζουν συγχαρητήρια οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι ηταν καλύτεροι και δικαια πήρανε την νίκη,αφού δημιούργησαν και εχασαν πολλές ευκαιρίες κυρίως στο β΄ημίχρονο που με την είσοδο του Ρισβά Ν.ανέβασαν κατακόρυφα την αποδοσή τους και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Στο 50 ΄ο Τσαλίκης με ωραίο γυριστό σούτ κάνει το 1-0.

Στο 68' ο δραστήριος Βλάχος μετα απο πάσα του Κουντούρη με κοντινό σούτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Απο τους γηπεδούχους οι Μπαλαμπάνης Ν.,Βλάχος ,Σαραβέλας,Πασπαλιάρης Δ.,και ο Ρισβάς στο β΄ημίχρονο χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι,ενώ σταθερός ηταν και ο Αναστόπουλος οταν χρείαστηκε να επέμβει.