19 Φεβ 2012

Πέταξε δύο βαθμούς το Τρίκορφο

Το Τρίκορφο δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες και έχασε δυο πολύτιμους βαθμούς με αντίπαλο τον Ακαρνανικό Θύριου είχε ευκαιρίες αλλά και κενά στην άμυνα δίνοντας το δικαίωμα στο Θύριο αξιώνει ακόμα και την νίκη.  Το Θύριο προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον  Ρούφη  με σουτ έξω από την περιοχή. Στο 57’ Α.Ε. Τρικόρφου ισοφάρισε το παιχνίδι μετά από κόρνερ του Φλέγγα Ι. ο Πετράκης με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι στέλνει την μπάλα στα δίκτυα
Το φιλμ του αγώνα:
3΄ Ο Βενέτης σουτ γίνετε η κόντρα η μπάλα φτάνει  στον Μπρούμο που έκανε το σουτ ξυστά άουτ.
18΄ Φάουλ του Δράκου πλασέ του Μπρούμου  η μπάλα στο κάθετο δοκάρι διώχνουν  οι αμυντικοί.
20΄ Σέντρα Κυρίτση Γ. έδιωξαν οι αμυντικοί, ριμπάουντ ο Πετράκης, σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής, η μπάλα έγλυψε το δεξί «Γ».
31΄ Σέντρα Φλέγγα Γ., κεφαλιά του Δεδότση, η μπάλα λίγο άουτ.
38΄ Γέμισμα στη μικρή περιοχή, κεφαλιά Χ. Φλέγγα έδιωξαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί.
40΄ Σέντρα του Δεδότση εξ επαφής κεφαλιά του Χ. Φλέγγα επάνω στη γραμμή μπλοκάρει ο Παχής.
45΄+ ΓΚΟΛ 0-1. Γέμισμα στην περιοχή του Τρικόρφου λάθος  διώξιμο της άμυνας και ο Ρούφης με σουτ έξω από την περιοχή ανοίγει το σκορ.
47΄ Σέντρα του Ζάρου, πλασέ του Μπαλάσκα, κόντραρε στον Κυρίτση Γ. πριν καταλήξει στα δίχτυα και στη συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί.
57΄ ΓΚΟΛ 1-1. Κόρνερ του Ι. Φλέγγα, κεφαλιά του Φλέγγα Χ. προς το δεύτερο δοκάρι ο Πετράκης με πλασέ ισοφαρίζει το ματς.
79΄ Ο Μπρούμος τετ α τετ γλιστρά, σηκώνεται , σουτάρει και πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Γρ. Κυρίτσης.
81΄ Ο Δεδότσης τετ α τετ σουτ μπλόκαρε ο Παχής.
87΄ Ο Ζάρος τετ α τετ πλασέ απέκρουσε ο Φλωρόπουλος.