12 Μαρ 2012

Σε ανοδική πορεία ο Λυγιάς... Κέρδισε 2-1 το Θέρμο

Καλύτερος ο Λυγιάς κατάφερε να προηγηθεί στο 34’ με ωραίο πλασέ του Κωτσόπουλου. Στο 55’ πάλι ο Κωτσόπουλος πρωταγωνιστής σε ακόμη μια φάση παίρνει πάνω του δυο αμυντικούw σεντράρει προβολή από τον Νικόπουλο Β. δεύτερο γκολ για το Λυγιά. Μετά την αποβολή του Κεφαλά με δεύτερη κίτρινη ο Θέρμιος Απόλλων προσπάθησε να πετύχει κάποιο τέρμα και τα κατάφερε όταν ο Παπαθανάσης με ψηλοκρεμαστό σουτ αιφνιδίασε τον Τερόλι και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Το φιλμ του αγώνα:
15’ Σουτ από αριστερά του Κωτσόπουλου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
34’ Γκοολ Ο Κωτσόπουλος πήρε την μπάλα από την μεσαία γραμμή και από το ύψος τη μεγάλη περιοχής με δυνατό συρτό διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0.
38’Δυνατό συρτό σουτ του Μπιτχαβά απόκρουση στην γωνία του Τερόλι.
40’ Ο Λυγιάς διαμαρτύρεται για πέναλτι όταν ο Μαραγιάννης έχασε την μπάλα από το Νικόπουλο Β. στην συνέχεια ανετράπη και ο διαιτητής κοντά στη φάση λέει όχι.
42’ Σουτ από τον Κούκο από το ύψος της περιοχής η μπάλα πάνω από το οριζόντιο.
50’ Εκτέλεση φάουλ Κούκου καρφωτή κεφαλιά Μπιτχαβάς η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο.
55’ Γκοολ Στην κόντρα ο Κωτσόπουλος από αριστερά τράβηξε δυο αμυντικούς πάνω του έκανε την σέντρα και Νικόπουλος Β. με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα 2-0.
68’ Κεφαλάς δεύτερη κίτρινη αποβολή για Λυγιά.
74’ Γκοολ Από αριστερά ψηλοκρεμαστό σουτ του Παπαθανάση ξεγέλασε τον Τερόλι και η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα.
78’ Σουτ Τσίκα από δεξιά η μπάλα πάνω από το οριζόντιο.
89’ Σύγχυση στην περιοχή του Λυγιά δεν βρίσκει κανείς την μπάλα και μπάλα καταλήγει άουτ.
Α.Ο.Λυγιάς: Τερόλη, Νικόπουλος Α., Βασιλόπουλος, Βειζάι, Λιανός, Κεφαλάς, Τσίκας , Τσιριμώκος, Νικόπουλος Β.(76’ Ραυτόπουλος), Καραγιάννης(81’ Ρετσίνας), Κωτσόπουλος.