18 Μαρ 2012

Τρίκαρδος-Παιανία Μάστρου:2-0

Μετά από ένα ωραίο παιχνίδι ο Τρίκαρδος νίκησε την ομάδα της Μάστρου με 2-0 με σκόρερ τον Λαχανά και τον Καρανίκα.
(Λαχανάς)
Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα ήρεμο παιχνίδι με λίγες φάσεις για γκολ. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόνο από στημένα αλλά οι άμυνα εξουδετέρωνε τον κίνδυνο.
Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Τρίκαρδος πίεσε κ κατάφερε να προηγηθεί με τον Λαχανά με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα του Καρανίκα. Η συνέχεια ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα της Κατοχής εκτός από δύο φάσεις που απείλησαν οι φιλοξενούμενοι όπου κατέβασε τα ρολά ο Παπανικολάου. Έτσι ο Τρίκαρδος έβγαινε πιο άνετα στην επίθεση κ μετά από σέντρα του Πλαστήρα ο Λαχανάς γύρισε με κεφάλια στον επερχόμενο Καρανίκα και αυτός ανενόχλητος έκανε το τελικό 2-0