13 Οκτ 2012

Αετός Σταμνάς - Κεραυνός Γαβαλούς 0-2

Με ένα γκολ στην αρχή του αγώνα και ένα στο τέλος ο Κεραυνός Γαβαλούς πήρε πολύτιμη νίκη μέσα στην έδρα του Αετού Σταμνάς.
3' Γκοοολ 0-1 Ο Παπαδόπουλος από αριστερ'α κάνει τη σέντρα ο Ζαπαντιώτης πετάγεται στην πορεί της μπάλας, της αλλάζει πορεία και ο Τσιλιπάνος που επιχερεί να διώξει την στέλνει στα δίχτυα
11' Σέντα Τσοπανά στον Ζαπαντιώτη που απο πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή επιχειρεί σουτ και η μπάλα περνάει παράλληλα στο τέρμα
18' Σουτ Ζαπαντιώτη άουτ
22' Σουτ Παπούλια αποκρούει ο Θεοδωρακόπουλος σε κόρνερ
36' Σουτ του Χόντου η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και καταλήγει κόρνερ
40' Ο Ζαπαντιώτης μπαίνει στην περιοχή, βρίκσεται απέναντι από τον Θεοδωρακόπουλο, κάνει τοπλάσέ αποκρούει ο τερματοφύλακας και η μπάλα χτυπάει στα πόδια του Ζαπαντιώτη και περνάει λίγο άουτ
56' Ο Αετός μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής με β' κίτρινη κάρτα του Τσιλιπάνου για σκληρό φάουλ
79' Σουτ του Γούλα μπλοκάρει ο Θεοδωρακόπουλος
80' Σουτ του Μακρή αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Θεοδωρακόπουλος
86' Γκοολ 0-2 Ο Θεοδωρακόπουλος προσπαθεί να ντριπλάρει τον Μπούρδο η μπάλα χτυπάει στα πόδοα του επιθετικού της Γαβαλούς και καταλήγει στα δίχτυα
Αετός Σταμνάς: Θεοδωρακόπουλος, Αθανασάκης, Κοκοσούλας (24' Νταλακούρας Γ.), Λιούλιος, Τσιλιπάνος, Ασπρογιάννης (23' Αντωνόπουλος), Χόντος, Ζήσης, Βασιλόγιαννης (82' Νταλακούρας Α.), Παστρωμάς, Κουκογιάννης
Κεραυνός Γαβαλούς: Φωτόπουλος, Κουρσάρης, Μυγδάκης, Μακραδήμας (69' λ.τ. Μπούκαρης), Μπούσγος, Βαγενάς, Γούλας, Τσοπανάς, Ζαπαντιώτης, Παπούλιας (65' Μακρής), Παπαδόπουλος (75' Μπούρδος)