17 Φεβ 2013

Δυσκολεύτηκε ο Ατρόμητος.... 2-1 τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε ο Ατρόμητος Αντιρρίου  που κέρδισε δύσκολα τον φιλοξενούμενο Ολυμπιακό Παναιτωλίου με σκορ 2-1.

Το φίλμ του αγώνα:
7’ Μπροστινή μπαλιά του Κάκκου στον Αλεξόπουλου σουτ μπλοκάρει ο Μπαλάφας.
14’ Σέντρα του Παπαποστόλου από δεξιά προβολή του Ευθυμιόπουλου η μπάλα άουτ.
27’ Σέντρα του Ντίνου κεφαλιά ο Μπαλωμένος αποκρούει εντυπωσιακά ο Καραδήμας.
35’ ΓΚΟΛ Ο διατητής κ. Διώτης καταλογίζει πέναλτι σε χέρι του Καζανά την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Τσάτσος που κάνει το 0-1.
40’ Σέντρα του Ν. Κάκκου κεφαλιά του Αλεξόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.
57’ Ο Παπαποστόλου περνάει όμορφα τον προσωπικό του αντίπαλο σουτάρει έξω από την περιοχή και η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
61’ ΓΚΟΛ Κάθετη πάσα του Καλαβρουζιώτη στον Γεωργακόπουλο που βγαίνει σε θέση τετ α τετ περνάει και τον Μπαλάφα και πλασάρει σε κενή εστία κάνοντας το 1-1.
70’ Ωραία σέντρα του Μυλωνά προλαβαίνει ο Ντίνος πριν η μπάλα φθάσει στον Σκανιά και διώχνει με το κεφάλι σε κόρνερ.
71’ Κόρνερ του Σκανιά καρφωτή κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη στο πρώτο δοκάρι  η μπάλα στα δίκτυα 2-1.
75’ Κερδίζει την μπάλα στη μεσαία γραμμή ο Καλαβρουζιώτης δίνει στον Παπαποστόλου που πασάρει κάνει κάθετη πάσα στο Σκανιά πλασάρει αλλά αποκρούει ο Μπαλάφας.
Ατρόμητος: Καραδήμας,Κάκκος Β., Μυλωνάς Σ., Πετσίνης, Καζανάς, Καλαβρουζιώτης, Ευθυμιόπουλος (89’ Μαγγιώρος), Γεωργακόπουλος, Αλεξόπουλος (85’ Ταμπάκης), Κάκκος Ν. (52’ Σκανιάς), Παπαποστόλου.
Ολυμπιακός Παναιτωλίου: Μπαλάφας Κ., Μπαλάφας Φ., Ντζάλας , Γκορόγιας (5’ Τσάτσος), Πανταζή, Σαλμάς, Κουτσουβέλης, Ντίνος, Μπαλωμένος (87’ Μολώνης), Φραγκούλης, Βλάχος (64’ Μάκος).