28 Σεπ 2013

Προβάδισμα ανόδου

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Παναιτωλικός επί της τη Ασπίδας Ξάνθης και πήρε προβάδισμα για την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Γκολ - γκολ πήγαιναν οι ομάδες τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά, η Ασπίδα Ξάνθης κατάφερε να προηγηθεί με μικρή διαφορά τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη 11-10.
Οι Ξανθιώτες μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 35' ήταν μπροστά με 14-11, κράτησαν το προβάδισμα έως το 45' με 17-15, στο σημείο εκείνο συνεχόμενες αποκρούσεις του Σπύρου Ράικου έδωσαν την ευκαιρία στους συμπαίχτες του να πετύχουν τέρματα σε αιφνιδιασμούς και να καταφέρουν να ανατρέψουν το σκορ σε 18-19 στο 50', η δυνατή άμυνα των παιχτών του Παναιτωλικού και η κούραση των αθλητών της Ασπίδας που οδηγήθηκαν σε βιαστικές επιθέσεις, έδωσαν τη νίκη και το προβάδισμα στην ομάδα του Αγρινίου.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: (Μιχάλης Ζαραβίνας) Σ. Ράικος, Μπαζούλας, Δήμου, Πυρπύρης 2, Παπανίκος 3, Καλλιακμάνης, Ραμμόπουλος 1, Νταούρος, Γουργουλίτσας, Δήμος, Γιαννιώτης 4, Λάγιος 2, Κ. Ράικος 5, Λαγός, Συράκος, Γεωργίου 7

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: (Θεόδωρος Βαφειάδης) Κανέτης, Πατσατζής 3, Ναθαναηλίδης 2, Καζαντζίδης 4, Καραπαπάζογλου, Τσούτσης, Σαββατιανός, Τσασμετζής, μπρατίδης-Παρλαπάνης 4, Σαλή Ογλού, Ρουμελιώτης, Βάκκας 3, Κολοκούρης, Τραχανατζής 5, Ρούφος, Παπαστάμου