23 Σεπ 2013

Πρεμιέρα με νίκη η ΑΕΜ

Ιδανική πρεμιέρα στη Γ' Εθνική για την ΑΕΜ που κέρδισε τον Μεσσηνιακό στο Μεσολόγγι με σκορ 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου όταν ο Καβαλάρης βρήκε στον κενό χώρο τον Πέντσα που γύρισε την μπάλα στην καρδιά της άμυνας , εκεί όπου ο Σαραντόπουλος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Το φιλμ του αγώνα:
9' καλό σουτ του Σαραντόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα μόλις πάνω από τα δοκάρια του Κυριακόπουλου
20' χλιαρό σουτ του Τσουλάκου δεν ανησύχησε το Ρόκκο
23' ατομική ενέργεια του Αρώνη που πέρασε τρεις αντιπάλους του, πάσα στον Νάκο το σουτ του οποίου εξουδετέρωσε ο Κυριακόπουλος
31' πλασέ του Βιτάλι λίγο έξω από τα δοκάρια του Ρόκκου
36' σέντρα του Μάκου από αριστερά, ο Κυριακόπουλος μπλόκαρε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Μιχαλόπουλου
44' κίτρινη στο  Δενδρινό
45+ γκολ για την ΑΕΜ, συνεργασία Καβαλλάρη και Πέντσα, η μπάλα έφτασε στον Σαραντόπουλο που σκόραρε μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς
56' σέντρα του Μπεγέτη κεφαλιά του Βιτάλ μπλόκαρε με διπλή επέμβαση ο Ρόκκος
59' σουτ του Ξευγένης μόλις άουτ
84' σουτ του Σπανού η μπάλα άουτ
85' σέντρα του Μπεγέτη από δεξιά κεφαλιά του Τσουλάκου μόλις άουτ.
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Ρόκκκος, Μπούρος, Ανυφαντής (Θεοδωρίδης) , Καβαλλάρης, Μπαλαούρας, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος (58΄Ξευγένης), Αρώνης, Πέντσας, Νάκος, Σαραντόπουλος(83΄Τσιούνης).
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Τσάκωνας):: Κυριακόπουλος, Νινιός (76΄Κουλούρας), Μπαστακός (46΄ Σπανός), Κουρεντζής, Μπιμπίρης, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Χελάς (46΄ Ταχματζίδης), Βιτάλι, Τσουλάκος, Δασκαλάκης.