20 Οκτ 2014

Ακαδημία Ναύπάκτου - Ενωση Ευηνοχωρίου 4-5

Βροχή από γκολ είχαμε στο αγώνα Ακαδημία Ναυπάκτου με την Ένωση Ευηνοχωρίου με σκορ 4-5.
Οι γηπεδούχοι είχαν το πρώτο ημίχρονο και έβαλαν 4 γκολ κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση, με την Ένωση να είναι θεατής του αγώνα.
Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο έγινε η μεγάλη ανατροπή από την Ένωση Ευηνοχωρίου μπήκαν δυνατά είχαν την υπεροχή σε όλες τις γραμμές έβαλαν 5 γκολ θα μπορούσαν και περισσότερα από τις ευκαιρίες που έκαναν, φεύγοντας νικητές με τους τρείς πολύτιμους βαθμούς.
Τα γκολ της Ένωσης Ευηνοχωρίου
55΄ Ο Κουντούρης Φ. έχοντας την μπάλα περνά δυο αμυντικούς και με ένα καταπληκτικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 4-1.
64΄ μια σέντρα στην περιοχή της Ακαδημίας ο Μακρής Κ. με πλασέ κάνει το 4-2.
76΄ανατροπή στην περιοχή του Δημαρά Π. πέναλτι που το εκτελεί ο Γερετσιάν Ι. και γκολ 4-3.
85΄ένα καλό σούτ πάλι ο Κουντούρης Φ. και γκολ 4-4.
90΄ σέντρα στην περιοχή της Ακαδημίας πιάνει κεφαλιά ο Κουντούρης Φ. η μπάλα στο δοκάρι και γκολ 4-5
Άψογη η διαιτησία των Χρέλια, Καλαμάρη, Τόλη.