7 Δεκ 2014

"Ζέβρες" άλωσαν τα Οχθια

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα των Καλυβίων μέσα στα Όχθια αφού κατάφερε να πετύχει μια σημαντική νίκη με 1-4. Νίκη που την έφερε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Μέτριο το Α΄ ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να είναι κυρίαρχος στον χώρο του κέντρου ,να έχει κατοχή μπάλας αλλά να μην καταφέρνει να βάλει κάποιο γκολ στις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε…
Στο Β΄ ημίχρονο τα πάντα άλλαξαν..Πέντε γκολ και πλούσιο θέαμα.
Η ομάδα των Οχθίων κατάφερε να προηγηθεί στο 51′ στην πρώτη του φάση στην εστία των Καλυβίων. Ο ΠΑΟΚ μένοντας πίσω στο σκορ «αφυπνίστηκε» και με πίεση διαρκείας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.
Κατάφερε και ανέτρεψε το σκορ μέσα σε τέσσερα  λεπτά στο 53′ και στο 55′ και «κλείδωσε» την νίκη στο 60′ πετυχαίνοντας το 1-3.
Το τελικό 1-4 έγινε στο 76′.
Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ:
5′ Γυριστό σουτ του Τασούλη ελάχιστα άουτ.
8′ Σουτ του Τσούφη από καλή θέση απελπιστικά άουτ.
10′ Εκτέλεση φάουλ από τον Τασούλη διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Χαριτίδης
42′ Ατομική προσπάθεια του Τασούλη αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στον Χαριτίδη.
51′ Εκτέλεση φάουλ και ο Γκουτσέλης με προβπλή προλαβαίνει τον Ανδριόπουλο και κάνει το 1-0.
53′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Τασούλη η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Πύθουλας με προβολή ισοφαρίζει το ματς.
55′ Σουτ του Γ. Μυλωνά λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα καρφώνεται στο αριστερό «παραθυράκι» του Χαριτίδη βάζοντας μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ.
60′ Ο Γαλανόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι… Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντόβρος που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.
68′ Πλασέ του Ντόβρου απέκρουσε με δυσκολία σε κόρνερ ο Χαριτίδης
72′ Σουτ του Τασούλη απέκρουσε και πάλι ο Χαριτίδης
75′ Σουτ του Μουρίκη λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Χαριτίδη γράφοντας το τελικό 1-4
86′ Χλιαρό σουτ του Nikolla η μπάλα στα χέρια του Ανδριόπουλου.