12 Δεκ 2015

Μίλησε η έδρα.....Νέος Θέρμιος - Αχελώος 4-1

(φωτό αρχείου)

Με σκορ 4-1 ο Νέος Θέρμιος Απόλλωνας ξεπέρασε το εμπόδιο του Αχελώου Αγγελοκάστρου.
Στο 15' οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι με τον Κ.Κοκώνη. Στο 20' ο Αχελώος πήρε το προβάδισμα με γκολ του Ζαλοκώστα.  Στο 22' ο Καλοκάιρης ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του Θέρμου και στο 27' ο Αγγ'έλης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Δύο λεπτά πριν τελειώσει το ημίχρονο (43") ο Καρβελάς έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 4-1 διμόρφωσε στο 60' ο Καρβελάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος): Ευθυμίου, Κοκώνης Κ., Στεργίου, Ράπτης, Κοκώνης Ευάγγ. Τζαμαλής, Τόσκα (77' Μπέσας), Καλοκαίρης, Κράνης, Καρβελάς (75' Κοκώνης Ευθ.), Αγγέλης (65' Βασιλάρης)
Αχελώος Αγγελοκάστρου (Ανδρέας Τσιλίκας): Μπούτιβας, Βαρβάτος, Μπαμπάτσικος, Βαγενάς, Καραλής (60' Σαγάνας), Αλεξάκης, Ρουσογιάννης, Ζαλοκώστας (63' Ρόμπολας, Παπούτσης (51' Χήρας), Μπούτιβας Α., Καραλής Σ.