6 Ιαν 2016

Αξιζε τη νίκη η Αναγέννηση...1-1 με Ναυπακτιακό

Ισόπαλος με σκορ 1-1 έληξε στο γήπεδο Θέρμου ο αγώνας ανάμεσα σε Αναγέννηση Θέρμου Και Ναυπακτιακό Αστέρα.
Η ομάδα της Αναγέννησης άξιζε τη νίκη αφού ήταν η ομάδα που έχασε τις περισσότερες και ποιο κλασικές ευκαιρίες ενώ διαμαρτύρεται και για δύο φάσεις.
Η ομάδα του Θέρμου ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 52' όταν ο Γιαννοκώστας έκανε την ατομική προσπάθεια από δεξιά γύρισε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι εκεί όπου ήταν ο Τζουλιάνο Μούτσα που με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρεόπουλου. Δύο λεπτά αργότερα οι "κιτρινόμαυροι" έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κούκου με δεύτερη κίτρινη για τράβηγμα φανέλας αντιπάλου. Ο Ναυπακτιακός ισοφάρισε στο 73' όταν ο Δημητρακόπουλος μπήκε από πλάγια δεξιά στη μεγάλη περιοχή έκανε την σέντρα-σουτ ο Μπαλάφας απέκρουσε και από κοντά με σουτ ο Πιστιόλης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 78' ο Τζουλιάνο εκτέλεσε φάουλ η μπάλα βρήκε στο τοίχος άλλαξε πορεία βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στη γραμμή και ο Ξανθόπουλος από κοντά έκανε την κεφαλιά με τον Ανδρεόπουλο να αποκρούει και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι ο τερματοφύλακας της Ναυπάκτου απέκρουσε μέσ από τη γραμμή.
Στο 88' οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι υπέρ τους όταν σουτ του Μαραγιάννη βρήκε σε σώμα αμυντικού με τους παίκτες της Αναγέννησης να ζητούν "χέρι".
Το φίλμ του αγώνα:
9' Ατομική προσπάθεια Μούτσα που έκανε το σουτ με τον Ανδρεόπουλο να πέφτει και να μπλοκάρει
14' Σουτ του Μαραγιάννη στο οριζόντιο δοκάρι
37' Σουτ Δημητρακόπουλου μπλόκαρε εύκολα ο Μπαλάφας
41' Ο Αριτσόπουλος έκανε από δεξιά τη σέντρα ο Θωμόπουλος έκανε σουτ η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς, νέο σουτ από Δημητρακόπουλο σε σώματα αμυντικών
52' Γκοοολ 1-0 Ο Γιαννοκώστας έκανε από δεξιά την ατομική προσπάθεια έκανε το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι και ο Μούτσα με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του
54' Ο Κούκος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για τράβηγμα φανέλας
61' Σουτ Καμμένου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
63' Σέντρα Βρουσάι κεφαλιά Καλβουζιώτη εύκολα ο Μπαλάφας μπλόκαρε
65' Ο Ανδριτσόπουλος κάνει την ατομική προσπάθεια από δεξιά κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι στον Καλαβρουζιώτη που δεν έπιασε καλά το σουτ
67' Σουτ Καμμένου πέρασε άουτ
73' Γκοοολ 1-1 Ο Δημητρακόπουλος έκανε την ατομική προσπάθεια από δεξιά επιχείρησε σέντρα -σουτ ο Μπαλάφας απέκρουσε και ο Πιστιόλης από κοντά με σουτ ισοφάρισε
78' ο Τζουλιάνο εκτέλεσε φάουλ η μπάλα βρήκε στο τοίχος άλλαξε πορεία βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στη γραμμή και ο Ξανθόπουλος από κοντά έκανε την κεφαλιά με τον Ανδρεόπουλο να αποκρούει και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι ο τερματοφύλακας της Ναυπάκτου απέκρουσε μέσ από τη γραμμή.
84' Σουτ Γιαννοκώστα έξω από την περιοχή ελάχιστα άουτ
87' Κόρνερ Μαραγιάννη κεφαλιά Γιαννοκώστα ελάχιστα άουτ
88'  Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι υπέρ τους όταν σουτ του Μαραγιάννη βρήκε σε σώμα αμυντικού με τους παίκτες της Αναγέννησης να ζητούν "χέρι"

Αναγέννηση Θέρμου (Τάκης Τσιάκαλος): Μπαλάφας, Καλιακμάνης, Μπίστας, Ξανθόπουλος Δ., Κουρσάρης, Ξανθόπουλος Ε., Κούκος, Μπαζώρας, Μαραγιάννης, Μούτσα, Γιαννοκώστας (90' Καλαντζής)
Ναυπακτιακός Αστέρας (Γιάννης Πανουργιάς): Ανδρεόπουλος, Θωμόπουλος (72' λ.τ. Σκανιάς), Βρουσάϊ, Φλέγγας, Ζαχαρόπουλος (86' Νασόπουλος), θανασιός, Ανδριτσόπουλος, Καλαβρουζιώτης, Δημητρακόπουλος, Καμμένος (67' Αδραχτάς), Πιστιόλης