6 Ιαν 2016

Ποδαρικό με το δεξί για Α.Ο.Χάλκειας

Την νίκη με 2-1 ένα πέτυχε ο Α.Ο. Χάλκειας απέναντι στον Κεραυνό Μυρτιάς σε ένα παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες όμως στο δεύτερο ήταν εξαιρετικό με πολλές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Το σκορ άνοιξε στο 63’ ο Καλαβρουζιώτης με ωραίο σούτ  , στο 66’ ο Κούσης που με την  είσοδο του έδωσε φρεσκάδα στην επίθεση του Κεραυνού έκανε το 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 78’ ο Κάπο θα χαρίσει την νίκη στην ομάδα του με κοντινό πλασέ.
Το φίλμ του αγώνα:
22’ Εκτέλεση φάουλ του Καρόπουλου δύσκολα σε κόρνερ ο Γκασούκας.
29’ Εκτέλεση φάουλ του Αλμπάνη κεφαλιά του Ρόκου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
36’Σέντρα του Κάπο ο Καλαβρουζιώτης εξ’ επαφής δεν θα μπορέσει με σουτ να νικήσει τον Κατσαβοχρήστο.
44’ Ο Γιαβρούτας θα κάνει ωραία ενέργεια θα πέσει μέσα στη περιοχή , οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι.
46’ Ωραία πάσα του Καλαβριζιώτη ο Γιαβρούτας από θέση τετ α τετ  δεν θα νικήσει τον τερματοφύλακα.
47’ Τετ α τετ του Αρκουμάνη με τα πόδια ο Γκασούκας.
48’ Λάθος διώξιμο του Κατσαβοχρήστου η μπάλα στο Ψυχογιό θα μπει στη περιοχή θα κάνει συρτή σέντρα ο τερματοφύλακας θα διορθώσει το λάθος του.
50’Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα
51’ Σέντρα του Κοκκώνη η μπάλα περνάει από τον
53’ Σέντρα του Μπούρου σούτ του Κοκκώνη δύσκολα αποκρούει ο Γκασούκας.
58’ Πάσα του Κάκκου στον Καλαβρουζιώτη βγαίνει ο τερματοφύλακας και μπλοκάρει.
61’Πάσα του Κόκκαλη τετ α τετ του Αρκουμάνη σώζει με τα πόδια ο Γκασούκας.
63’ ΓΚΟΛ Σέντρα του Ψυχογιού στρώνει  σύγχυση μέσα στη περιοχή ο Κάκκος στρώνει  στον Καλαβρουζιώτη 1-0.
66’ ΓΚΟΛ Ο Κούσης θα κάνει ενέργεια θα δεχθεί μαρκάρισμα ο κ. Ματσούκας θα δώσει πέναλτι κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων , την εκτέλεση θα αναλάβει ο ίδιος και θα κάνει το 1-1.
78’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Αλμπάνη σούτ του Κάκκου αποκρούει ο τερματοφύλακας ο Κάπο παίρνει το «ριμπάνουντ» και από κοντά κάνει το 2-1 κάτω από διαμαρτυρίες για οφ σαιντ.
90’ Σέντρα του Καλαβρουζιώτη ανάποδο ψαλίδι του Διαμαντόπουλου η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
 Α.Ο. Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβρουζιώτης): Γκασούκας, Κάπο, Καλαβρουζιώτης, Μυλωνάς, Κυρίτσης, Ψυχογιός (68’Παπαδόπουλος), Κάκκος (88’ Διαμαντόπουλος), Καλαβρουζιώτης Θ., Γιαβρούτας (85’ Παγανιάς), Αλμπάνης.
Κεραυνός Μυρτιάς (Λάκης Παπαχρήστος): Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Ντζάλας, Ρόκκος, Γκορόγιας (83’Βελέντζας), Κόκκαλης, Κοκώνης (74’Μπούσγος), Προβίδας, Σαμψώνας, Καρόπουλος (63’ Κούσης), Αρκουμάνης.